طراحي سايت

قالب وبلاگ

نرم افزار

طراحي سايت


نرم افزار
دانلود رایگان از تمامی سایتها
 نرم افزار امحاء برای حذف فایل های حاوی اطلاعات مهم و پاک کردن فضای خالی رسانه های ذخیره سازی با استفاده مجدد، توسط اداره امنیت معاونت فناوری اطلاعات و ارتباطات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تهیه شده است و کلیه حقوق مادی و معنوی آن به این مجموعه تعلق دارد.
موارد استفاده از این نرم افزار:
1- حذف فایلهای حاوی اطلاعات مهم از قبیل اطلاعات دارای طبقه بندی ، کلید های خصوصی و ...
2- پاکسازی فضای خالی حافظه های مغناطیسی دائمی مثل انواع دیسک سخت مغناطیسی
3- پاکسازی فضای خالی حافظه های نیمه هادی مثل حافظه های فلش
4- حذف کل اطلاعات دیسک ها
5- حذف کل پرونده های یک کشو
توجه : این نرم افزار فایل ها و پوشه های Compressed و Encrypted را نمی تواند بطور کامل امحا کند، لذا جهت امحای اینگونه فایل ها ابتدا آنها را از حالات  Compressed یا Encrypted خارج کرده و سپس امحا نمائید و پس از امحای فایل های فوق، فضای خالی درایو یا درایوهایی که فایل های امحاء شده در آن قرار داشتند را نیز امحا نمائید.
این نرم افزار بگونه‌ای طراحی شده است که سیاست های امنیتی سیستم عامل ویندوز را نقض نمی کند، بنابر این فقط بر روی داده ها و محیطی که در اختیار این سیستم عامل است یا سیستم عامل تغییر فضای حافظه توسط کاربر را مجاز می‌داند قابل استفاده است. هر گونه تغییر در نحوه نوشتن، رمز نگاری خاص و پنهان کردن اطلاعات از سیستم عامل که خارج از توانمندی های سیستم عامل های ویندوز است از حوزه کاری این نرم افزار خارج است.
 تذکر:
الف) اطلاعات حذف شده توسط  نرم امحاء با روش های متعارف (نرم افزارهای بازیابی اطلاعات ) و غیر متعارف (ارتباط مستقیم با صفحه مغناطیسی و ابزارهای خاص سخت افزاری) قابل بازیابی نیست.
ب) در صورت استفاده از سیستم های تولید نسخه پشتیبان خودکار یا سیستم های RAID، این نرم افزار فقط فایل موجود را حذف می‌کند و نسخه های پشتیبان از دسترس آن خارج است. (رعایت سیاست های امنیتی سیستم عامل توسط نرم افزار امحاء)
به امید اینکه با استفاده از این محصول امنیت استفاده از سیستم های رایانه‌ای افزایش یابد.  اداره امنیت معاونت فناوری اطلاعات و ارتباطات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آماده دریافت پیشنهادها و نظرات کاربران می‌باشد.
بالای متن
توضیح مختصری در مورد الگوریتم های مورد استفاده
الف) روش اول :  One Pass Zeros (خیلی سریع، امنیت پایین)
در این روش یک بار کاراکتر صفر روی تمام داده هایی که باید امحا شوند رونویسی می شود. این روش بسیار سریع می باشد و با برنامه های بازیابی اطلاعات قابل بازیابی نمی باشد ولی می توان با استفاده از امکانات پیشرفته به صورت سخت افزاری، اطلاعات حذف شده را بازیابی کرد. بنابراین از امنیت پایین برخوردار می باشد.
ب) روش دوم :  One Pass Random (سریع، امنیت پایین)
در این روش یک بار کاراکتر تصادفی روی تمام داده هایی که باید امحا شوند رونویسی می شود. این روش بسیار سریع ولی از امنیت پایینی برخوردار می باشد. ولی بهتر از روش الف است.
ج) روش سوم :  Us DoD 5220.22-M (کند، امنیت بالا)
این روش کند است ولی از امنیت بالایی برخوردار می باشد به شکلی که با امکانات پیشرفته نمی توان اطلاعات حذف شده را بازیابی کرد.این روش برای رسانه های فشرده شده مناسب نیست چون برخی مراحل داده ها قابلیت فشرده سازی بالایی دارند.
د) روش چهارم :  Gutman (خیلی کند، امنیت خیلی بالا)
این روش خیلی کند است ولی از امنیت بسیار بالایی برخوردار می باشد به شکلی که با امکانات پیشرفته نمی توان اطلاعات حذف شده را بازیابی کرد. که این روش بهترین امنیت را فراهم می کند. داده 35 بار با انتخاب الگوی مناسب به شکل غیر قابل بازگشت، نوشته می شود. روش فوق پیش فرض برای نوشتن روی فایل ها می باشد. اما وقتی که فضای استفاده نشده هارد را پاک می کند خیلی کند است. (اغلب در حد گیگا بایت)
این روش بر اساس مقاله "حذف امن برای حافظه های مغناطیسی و نیمه هادی " پیتر گاتمن می باشد. در بخش پاک کردن داده  از رسانه های مغناطیسی، 27 مرحله نامتقارن را می توان بیان کرد که باید بطور مستمر و کد شده دوباره نویسی شود.
در ضمن این روش برای رسانه های فشرده شده مناسب نیست چون برخی مراحل داده ها قابلیت فشرده سازی بالایی دارند.

- پسورد فایل فشرده : www.rasekhoon.net


.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامي حقوق متن ها، تصاوير مربوط به اين سايت مي باشد و استفاده از آن ها با لينک دادن به سايت مجاز مي باشد | طراحي : farzad